Wielu osobom wydaje się, że kupienie dobrego mieszkania to nic trudnego. W końcu na rynku dostępna jest tak ogromna liczba różnego rodzaju ogłoszeń, nie tylko z rynku pierwotnego, lecz także z wtórnego, że bez trudu powinno się nabyć wymarzone miejsce do życia. Jak się jednak okazuje, rzeczywistość jest zupełnie inna. Nie tylko mało jest interesujących mieszkań, lecz także bardzo ograniczona jest liczba tych, które znajdują się w ciekawej okolicy. Nic więc dziwnego, że gdy tylko na rynku pojawiają się mieszkania w interesujących miejscach, szybko zostają wyprzedane. Ostatnimi czasy jedną z ciekawych propozycji jest bez wątpienia kupienie mieszkania na Zakrzówku. Co to za miejsce i z jakiego powodu warto wybrać mieszkanie właśnie tam?

Zakrzówek — co warto wiedzieć?

Jeśli poważnie rozważa się możliwość zakupienia mieszkania w tym miejscu, trzeba przede wszystkim dowiedzieć się tego, czym jest Zakrzówek, a także, z czym się on kojarzy przeciętnemu mieszkańcowi Krakowa.
Zakrzówek to część Krakowa, która znajduje się w jego południowo- zachodniej części. Dawniej była to oczywiście zwykła wieś, która została włączona w granice miasta w roku 1909. Czym się więc to miejsce cechuje i co mogłoby wzbudzić zainteresowanie wśród inwestorów?

Zalew Zakrzówek

Jeśli ktoś choć raz w swoim życiu odwiedził na kilka dni Kraków, z całą pewnością słyszał o największej atrakcji Zakrzówka, czyli o przepięknym akwenie. To miejsce, które cenione jest przez mieszkańców i z całą pewnością stanowić będzie jeden z najważniejszych plusów ewentualnego zamieszkania w tym miejscu. Co więc powinno się wiedzieć o Zalewie Zakrzówek?
Jest to sztuczny akwen, który powstał w miejscu dawnego kamieniołomu, w którym wydobywano wapień. Dzięki temu powstało niezwykle atrakcyjnie wizualnie miejsce, które wielu osobom przypomina akweny śródziemnomorskie.
Dlaczego jest to tak ciekawe miejsce? Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że jest to prawdziwy raj dla nurków, ponieważ w wodzie zatopione zostały różnego rodzaju pojazdy, w tym nawet samolot. Stanowi to bardzo ciekawą atrakcję turystyczną. Wokoło zalewu prowadzą liczne ścieżki rowerowe, a także szutrowe szklaki umożliwiające spacerowanie i bieganie.

Pozostałe atrakcje

Oczywiście Zalew Zakrzówek to niejedyna atrakcja, która może wpływać na chęć kupienia mieszkania w tym miejscu. Oprócz tego wiedzieć trzeba także o istnieniu fortyfikacji „Szaniec FS-29”, która pochodzi z 1854 roku. Co ciekawe, w latach wojny przez pewien czas pracował w niej sam Karol Wojtyła, co jest upamiętnione tablicą.
Innego typu ciekawym miejscem obecnym w najbliższej okolicy jest pole paintballowe, które z całą pewnością pozwoli bardzo milo i aktywnie spędzić czas podczas np. weekendu lub też wybrać się wieczorem po pracy ze znajomymi na odpoczynek.

Czy warto kupić tu mieszkanie?

Jeśli poważnie rozważa się kupienie mieszkania w Zakrzówku, nie można skupiać się wyłącznie na takich atrakcjach jak zalew, pole paintballowe czy też ścieżki rowerowe. Niezbędne jest podejście do tematu znacznie bardziej pragmatycznie.
Podstawową sprawą jest więc to, na jakie udogodnienia można liczyć w tym miejscu. W okolicy znajduje się dość spora liczba miejsc użyteczności publicznej, czyli np. szkołą podstawowa, bank czy też poczta. W niewielkich odległościach ulokowane są siedziby kilku znanych firm, a także obecny jest kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wszystko to powoduje, że Zakrzówek jest naprawdę świetnie skomunikowany. Nie tylko można do niego łatwo dojechać transportem publicznym, lecz również prywatnym autem.
Jak wygląda natomiast dostępność mieszkań? Obecnie budowanych jest kilka dość sporych osiedli, więc jeśli ktoś jest zainteresowany zamieszkaniem w tym miejscu, bez większych problemów powinien znaleźć coś idealnego dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *