Kupno mieszkania nie jest decyzją, którą należy podejmować pod wpływem emocji. Wymarzone lokum kosztuje, i to całkiem niemało, warto więc decyzję o jego zakupie uprzednio przemyśleć i wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by podjętej decyzji nie żałować.

Mieszkanie – od dewelopera czy z drugiej ręki?

Wydawać by się mogło, że najlepszym rozwiązaniem jest zakup mieszkania bezpośrednio od dewelopera. Na pewno będzie to lokum w idealnym stanie, niemniej jednak trzeba się liczyć z odpowiednią większą ceną. Osoby, które muszą liczyć się z każdym groszem, powinny rozważyć kupno mieszkania z drugiej ręki. Taki lokal będzie odpowiednio tańszy, jednak w grę wchodzi odświeżenie mieszkania czy przeprowadzenie ewentualnych remontów. Trzeba więc zastanowić się, która rozwiązanie będzie bardziej korzystne cenowo. Główna zasada kupowania mieszkania jest natomiast taka, że nie powinno się posiadanego budżetu określać co do złotówki – dodatkowe wydatki mogą zdarzyć się zawsze i warto zawczasu być do nich przygotowanym.

Odpowiednia lokalizacja

Jak kupić mieszkanie, by później nie żałować? Trzeba zwrócić uwagę na to, co znajduje się w najbliższym otoczeniu mieszkania. Osoby planujące powiększenie rodziny powinny zorientować się, jak daleko jest do najbliższego żłobka, przedszkola, czy szkoły. Nie bez znaczenia jest także bliskość przystanków komunikacji miejskiej, sklepów czy terenów zielonych. Warto także zapoznać się z planami zagospodarowania przestrzennego na kolejne lata, by mieć pewność, że najbliższe otoczenie mieszkania nie zmieni się drastycznie.

Obejrzenie mieszkania przed zakupem

Nie kupuje się kota w worku, zwłaszcza jeśli chodzi o tak kosztowny zakup, jak mieszkanie. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dokonać szczegółowych oględzin lokalu. Na co trzeba zwrócić uwagę?

– metraż – znając jego wartość, można określić, czy wielkość lokalu okaże się odpowiednia do potrzeb całej rodziny.

– rozkład pomieszczeń – przemyślanie rozmieszone pokoje czynią mieszkanie ustawnym i komfortowym

– głośność – grubość ścian oraz dobiegające zza nich hałasy mają ogromny wpływ na komfort codziennego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *