Rynek wtórny kusi nas niskimi cenami mieszkań oraz domów. Oferty reklamowe opisują tego typu lokum w samych superlatywach. Według agentów nieruchomości, nic nie równa się budynkom z rynku wtórnego. Często, więc decydujemy się na kupno, i tutaj rozpoczyna się nasza walka ze starością. Budynki z rynku wtórnego posiadają tzw. duszę, ale nie chroni to ich przed zniszczeniami. Zakup takich pomieszczeń wiąże się z ukrytymi kosztami. W żadnej z ofert nie znajdują się informacje dotyczące przegniłych podłóg czy niesprawnej instalacji gazowej (o ile taka jest zamontowana). Zazwyczaj (choć nie zawsze) kupujemy więc popularnego kota w worku.

Rynek wtórny a rynek pierwotny – specyfikacja

Odmiennie sprawa plasuje się po drugiej stronie szali tj. na rynku pierwotnym. Rynek pierwotny to nic innego, jak mieszkania i domy dopiero co wybudowane, lub będące w okresie budowy. Aktualnie deweloperzy stają na głowie, by apartamentowce oraz domy jednorodzinne były jak najwyższej jakości, przy zachowaniu odpowiedniej proporcji pomiędzy ceną a jakością. Rzadko, kiedy pojawiają się skargi dotyczące nierównych ścian, zawyżonego metrażu czy źle wykonanej stolarki okiennej. Do lamusa odeszły mieszkania odbierane przez klientów, którym na głowę sypał się tynk, a ich ciała raniły kable wystające z ścian. Teraz wszystko wykonane jest z dbałością o jak najmniejszy szczegół. Kupno mieszkania z rynku pierwotnego nie zawiera więc ukrytych kosztów, płacimy za coś, co dostaniemy – a nie będziemy musieli za to dopłacić po czasie.

Kierunek krakowski deweloper

Decydując się na inwestycję w lokum z rynku pierwotnego warto również rozważyć jego lokalizację. Popularnym kierunkiem dla ludzi młodych jest Małopolska, z Krakowem na czele. Nowe mieszkania w Krakowie powstają praktycznie każdego miesiąca, deweloperzy dwoją się i troją, by sprostać oczekiwaniom rynku mieszkaniowego. Kupno mieszkania od dewelopera, jest na tyle popularne, że do biur ustawiają się długie kolejki chętnych, a czas oczekiwania na na nasze wymarzone M nieznacznie wydłuża się. Pomimo tego, warto zakupić mieszkanie pierwotnie zbudowane dla nas, pozwoli nam to na dokonanie inwestycji, a nie utratę pieniędzy na naprawę wszystkich możliwych usterek w pomieszczeniach z rynku wtórnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *